Aktuality

4. 2. 2016

Ministr Dienstbier vítá výzvu TI k přijetí reformy financování stran

Ministr Jiří Dienstbier, který je zároveň předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, aktivně přivítal iniciativu Transparency International (TI), která dnes na tiskové konferenci veřejně vyzvala Poslaneckou sněmovnu k přijetí reformy financování stran.

27. 1. 2016

Děti kreslily korupci – nejvíce se líbilo akvárium s politikem od desetiletého chlapce

Co vědí děti o korupci, jak si ji představují, jak by proti ní chtěly bojovat? To bylo téma dětské výtvarné soutěže Úřadu vlády ČR, jejíž výsledky byly dnes slavnostně vyhlášeny v Hrzánském paláci ministrem Dienstbierem, který je zároveň předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí.

9. 12. 2015

Mezinárodní den boje proti korupci

Již dvanáctým rokem připadá na 9. prosince Mezinárodní den boje proti korupci. Právě boj s korupcí je jednou ze stěžejních priorit vlády České republiky, jejímž gestorem je ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier. V uplynulém roce byla vládou přijata mnohá protikorupční opatření zaměřená především na transparentnost a hospodárné nakládání s majetkem ve státní správě.

4. 12. 2015

Makedonští odborníci na korupci naberou zkušenosti v České republice

Několikadenní pobyt v České republice čeká od pondělí delegaci odborníků z Makedonie. Seznámí se zde s opatřeními týkající se integrity zaměstnanců ve státní správě, s českými protějšky si vymění zkušenosti a příklady dobré praxe.

11. 11. 2015

Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu vyhlašuje výtvarnou soutěž pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií

Soutěž je určena pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií a jejím prostřednictvím chce upozornit na problém korupce již u mladších dětí. Cílem výtvarné soutěže je vytvoření atraktivního banneru, který bude umístěn na webových stránkách Úřadu vlády ČR a bude sloužit jako odkaz na web Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, www.korupce.cz. Soutěžní příspěvky je možné zasílat do 15. prosince 2015.

9. 10. 2015

Mezinárodní protikorupční seminář představil příklady dobré praxe ve vyšetřování korupce

Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu společně s velvyslanectvími Korejské republiky, Spojených států amerických a Spojeného království Velké Británie a Irska pořádali v pátek 9. října 2015 protikorupční seminář s účastí domácích i zahraničních expertů.

Nahoru Mapa stránek Sdílet: