Aktuality

1. 2. 2017

Aktualizace Statutu a Jednacího řádu Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí

Dne 1. února 2017 nabývá účinnosti aktualizované znění Statutu a Jednacího řádu Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, které bylo schváleno usnesením vlády ze dne 16. ledna 2017 č. 38.

30. 1. 2017

Avízo: Protikorupční rada vlády se bude zabývat ochranou oznamovatelů korupce (whistleblowerů)

V úterý 31. ledna 2017 od 9:30 hodin se v budově Úřadu vlády ČR, Strakově akademii, uskuteční další zasedání Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Půjde o první jednání Rady, které bude z titulu jejího předsedy řídit ministr Jan Chvojka.

12. 12. 2016

Závěry summitu OGP v Paříži: Světoví lídři volají pro otevřeném vládnutí

Ve francouzské metropoli proběhl ve dnech 7. – 9. prosince Mezinárodní summit iniciativy Partnerství pro otevřené vládnutí (Open Government Partnership, OGP). Zúčastnila se ho řada světových lídrů i politické špičky členských států. Českou Republiku zastupovala delegace z Oddělení boje s korupcí při Úřadu vlády, které spadá do gesce ministra. Chvojky. Hlavním tématem summitu byla hlubší spolupráce mezi vládami a občanskou společností.

7. 12. 2016

V Paříži začal mezinárodní Open Government Partnership Global Summit i za účasti ČR

V Paříži dnes začal Open Government Partnership Global Summit, který bude probíhat ve dnech 7. – 9. prosince 2016. Téma pařížského summitu zní „K novému spojenectví mezi vládami a občanskou společností“.

2. 9. 2016

Pozvánka na workshop k přípravě Akčního plánu boje s korupcí na rok 2017

Dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na workshop k přípravě návrhu Akčního plánu boje s korupcí na rok 2017, který se uskuteční dne 16. září 201, od 11.30 hod. ve starém tiskovém sále Úřadu vlády (Strakova akademie). Cílem workshopu je zejména sběr podnětů všech zainteresovaných aktérů za účelem zpracování návrhu Akčního plánu boje s korupcí na rok 2017. Uvítáme diskuzi o jakýchkoliv podnětech, které ve Vaší působnosti z hlediska aktuální protikorupční politiky považujete za důležité. Těšíme se na Vaši účast.

13. 5. 2016

Studenti diskutovali s ministrem Dienstbierem o boji s korupcí

Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier, pověřený vládou ČR koordinací boje s korupcí, se dnes dopoledne zúčastnil tematické akce pro středoškolské studenty věnované problému korupce a o nutnosti boje s ní.

Nahoru Mapa stránek Sdílet: