Aktuality

29. 3. 2017

Veřejná konzultace k přípravě věcného záměru zákona o lobbingu

Ve středu 12. dubna se v budově Úřadu vlády uskuteční veřejná konzultace k přípravě materiálu věcného záměru zákona o lobbingu. Cílem veřejné konzultace, která je pořádána v počáteční fázi přípravy materiálu, je diskuse s dotčenými zájmovými, politickými i lobbistickými organizacemi nad způsobem regulace lobbingu i nad její konkrétní podobou.

1. 2. 2017

Aktualizace Statutu a Jednacího řádu Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí

Dne 1. února 2017 nabývá účinnosti aktualizované znění Statutu a Jednacího řádu Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, které bylo schváleno usnesením vlády ze dne 16. ledna 2017 č. 38.

30. 1. 2017

Avízo: Protikorupční rada vlády se bude zabývat ochranou oznamovatelů korupce (whistleblowerů)

V úterý 31. ledna 2017 od 9:30 hodin se v budově Úřadu vlády ČR, Strakově akademii, uskuteční další zasedání Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Půjde o první jednání Rady, které bude z titulu jejího předsedy řídit ministr Jan Chvojka.

12. 12. 2016

Závěry summitu OGP v Paříži: Světoví lídři volají pro otevřeném vládnutí

Ve francouzské metropoli proběhl ve dnech 7. – 9. prosince Mezinárodní summit iniciativy Partnerství pro otevřené vládnutí (Open Government Partnership, OGP). Zúčastnila se ho řada světových lídrů i politické špičky členských států. Českou Republiku zastupovala delegace z Oddělení boje s korupcí při Úřadu vlády, které spadá do gesce ministra. Chvojky. Hlavním tématem summitu byla hlubší spolupráce mezi vládami a občanskou společností.

7. 12. 2016

V Paříži začal mezinárodní Open Government Partnership Global Summit i za účasti ČR

V Paříži dnes začal Open Government Partnership Global Summit, který bude probíhat ve dnech 7. – 9. prosince 2016. Téma pařížského summitu zní „K novému spojenectví mezi vládami a občanskou společností“.

2. 9. 2016

Pozvánka na workshop k přípravě Akčního plánu boje s korupcí na rok 2017

Dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na workshop k přípravě návrhu Akčního plánu boje s korupcí na rok 2017, který se uskuteční dne 16. září 201, od 11.30 hod. ve starém tiskovém sále Úřadu vlády (Strakova akademie). Cílem workshopu je zejména sběr podnětů všech zainteresovaných aktérů za účelem zpracování návrhu Akčního plánu boje s korupcí na rok 2017. Uvítáme diskuzi o jakýchkoliv podnětech, které ve Vaší působnosti z hlediska aktuální protikorupční politiky považujete za důležité. Těšíme se na Vaši účast.

Nahoru Mapa stránek Sdílet: