Jste zde
  1. Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí
  2. Aktuality a tiskové zprávy

Aktuality a tiskové zprávy

21. 3. 2016

Ministr Dienstbier ve spolupráci s Úřadem vlády rozšiřují přístup veřejnosti k vládním materiálům

Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier ve spolupráci s Úřadem vlády ČR rozšiřují objem zveřejňovaných informací přístupných veřejnosti v elektronické knihovně připravované legislativy.

29. 2. 2016

Odborný workshop ke tvorbě závazků třetího akčního plánu OGP

V pondělí 29. února 2016 se v prostorách Úřadu vlády ČR uskutečnil workshop k příležitosti tvorby závazků třetího Akčního plánu České republiky Partnerství pro otevřené vládnutí na období let 2016 až 2018. Hlavními diskutovanými tématy byla implementace zákona o státní službě a problematika otevřených dat veřejné správy.

16. 2. 2016

Ministr Dienstbier vítá zprávu Rady Evropy o protikorupčních opatřeních ČR za rok 2015, ale zároveň ví, že je stále co zlepšovat

Skupina států proti korupci Rady Evropy (GRECO) zveřejnila v pořadí již Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení, která byla České republice uložena v dubnu 2011 v rámci třetího kola hodnocení protikorupčních opatření v oblasti stíhání korupce a financování politických stran.

16. 2. 2016

Třetí průběžná zpráva o plnění doporučení Skupiny států proti korupci Rady Evropy (GRECO)

Skupina států proti korupci Rady Evropy (GRECO) zveřejnila v pořadí již Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení, která byla České republice uložena v dubnu 2011 v rámci třetího kola hodnocení protikorupčních opatření v oblasti stíhání korupce a financování politických stran. V roce 2015 byla v obou oblastech vládou schválena zásadní protikorupční opatření, která byla ze strany GRECO pozitivně hodnocena.

9. 2. 2016

Veřejné konzultace k třetímu národnímu akčnímu plánu Partnerství pro otevřené vládnutí (OGP)

Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier zahajuje veřejné konzultace k příležitosti tvorby třetího Akčního plánu České republiky Partnerství pro otevřené vládnutí na období let 2016 až 2018. Cílem konzultací je vytvoření nových závazků vůči iniciativě Open Government Partnership (OGP), které budou v následujícím období naplňovány.

27. 1. 2016

Ministr Dienstbier vítá zlepšené vnímání korupce

Žebříček Indexu vnímání korupce je každoročně zveřejňován mezinárodní organizací Transparency International. V letošním roce se Česká republika umístila na 37. místě oproti 53. místu z roku 2014. Ve srovnání s minulými ročníky se tak jedná o významné zlepšení.

Nahoru Mapa stránek Sdílet: